اسپیس ایکس آماده ارسال 4 فضانورد به فضا می گردد

به گزارش میهن دی ال، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، قرار است در هفته جاری 4 فضانورد همراه یک کپسول کرو دراگون شرکت اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی سفر نمایند. این دومین پرواز عملیات کرو دراگون به حساب می آید که نخستین پرواز آزمایشی آن در اوایل 2020 میلادی انجام شد.

اسپیس ایکس آماده ارسال 4 فضانورد به فضا می گردد

اما قبل از انجام این مأموریت جدید (کر و-2) اسپیس ایکس تست احتراق استاتیک موشک فالکون 9 را تکمیل کرد که کپسول دراگون را به فضا می برد.

طی فرایند تست احتراق استاتیک، سوخت موشک تأمین و برای پرتاب آماده می گردد. سپس در حالی که موشک با طناب هایی به زمین متصل است، موتورهای آن روشن می شوند. این تست روز گذشته در مقر فضایی کندی واقع در فلوریدای آمریکا انجام شد و 7 ثانیه طول کشید.

با توجه به موفقیت آمیز بودن تست، ناسا و اسپیس ایکس مشغول آماده سازی مقدمات پرتاب موشک هستند که پنج شنبه هفته جاری (22 آوریل) انجام خواهد شد.

قسمت اول موشکی که در این عملیات استفاده می گردد قبلاً در مأموریت کر و-1 در نوامبر 2020 استفاده شده است. علاوه بر آن کپسولی که در این عملیات به کار می رود قبلاً در نخستین پرواز آزمایشی به نام د مو 2 استفاده شده بود.

این نخستین باری است که فضانوردان از طریق موشک و کپسول دراگونی که قبلاً استفاده شده، به فضا سفر می نمایند.

شین کیمبرو، مگان مک آرتور (از ناسا)، آکیهیکوهوشید (سازمان فضایی ژاپن) و توماس پاس که (سازمان فضایی اروپا) در این مأموریت حضور دارند. آنها به عنوان بخشی از مأموریت Expedition65 به ایستگاه فضایی بین المللی سفر می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 942

به "اسپیس ایکس آماده ارسال 4 فضانورد به فضا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس آماده ارسال 4 فضانورد به فضا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید