آتش نشانان استرالیایی: آتش سوزی از کنترل خارج شده است

به گزارش میهن دی ال، آتش نشانان استرالیایی هشدار دادند در سایه بی توجهی دولت این کشور، آتش سوزی در استرالیا از کنترل خارج شده است.

آتش نشانان استرالیایی: آتش سوزی از کنترل خارج شده است

به گزارش گروه بین الملل میهن دی ال، آتش نشانان استرالیایی روز سه شنبه هشدار دادند که حلقه آتش سوزی که استرالیا را فراگرفته خارج از کنترل است و به نظر می رسد دولت این کشور با وجود خطر نمی خواهد یا نمی تواند اقدامی در راستای یاری به مبارزه با شعله های آتش بکند.

مایک هولتون رئیس اتحادیه آتش نشانان داوطلب در اظهار نظری که در نشریه ایج منتشر شده، گفت که اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا و مقامات ایالت نیو ساوث ولز احتیاج به تجهیزات و حمایت از آتش نشانان در خط مقدم مقابله با آتش را فراموش نموده اند.

شبکه بی بی سی نیز گزارش داده است که موریسون محکم در مقابل یاری به آتش نشانان ایستاده است.

اما در مقابل، حمایت مردمی از آتش نشانان همچنان در سطح بالایی قرار گرفته است و مردم در فصل کریسمس با خرید ماسک، غذا و دیگر تجهیزات مورد احتیاج آتش نشانان به آنها یاری می نمایند.

از سوی دیگر، دولت استرالیا تا به امروز به درخواست ها برای پرداخت غرامت به آسیب دیدگان از آتش سوزی توجهی ننموده است.

موریسون روز دوشنبه گفت: هم اکنون زمان این نیست که به این موضوع رسیدگی گردد اجازه دهید نخست به این (بحران آتش سوزی) رسیدگی گردد.

طی روزهای اخیر با انتشار وسیع دود حاصل از آتش سوزی ها در سیدنی که توسط حریق محاصره شده است، شمار مراجعه نمایندگان به اورژانس به دلیل ناراحتی تنفسی افزایش چشم گیری داشته است.

آتش سوزی های پراکنده هر سال در بیشه های استرالیا رخ می دهد اما سال جاری این آتش سوزی ها شدیدتر شده و زودتر از موعد شروع شده اند. در حال حاضر هزاران آتش نشان در کوشش هستند این آتش سوزی را مهار نمایند. با این حال مقامات دولتی می گویند ممکن است شرایط آب وهوایی از این نیز بدتر گردد. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihan-dl.ir شناسه مطلب: 40

به "آتش نشانان استرالیایی: آتش سوزی از کنترل خارج شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش نشانان استرالیایی: آتش سوزی از کنترل خارج شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید